Buďte fialoví a zapojte sa do boja proti rakovine pankreasu

0
Rate this post

Predstavte si, keby sa podarilo zjednotiť celú planétu na spoločný cieľ: Pomoc a podpora v boji proti veľmi vážnej a najzanedbanejšej onkologickej diagnóze. To je myšlienka pre Svetový deň boja proti rakovine pankreasu. Toto je deň, kedy môžeme viac upozorňovať na rakovinu pankreasu a vyzvať na to, aby vlády a inštitúcie uvoľnili dostatočné financie pre výskum a novú i účinnejšiu liečbu.

Deň – ktorý prináša podporu a informácie a môže zmeniť smerovanie

Znalosti a informácie sú jedným z našich najlepších nástrojov v boji proti rakovine pankreasu. Tým, že poskytujeme informácie o chorobe a zvyšujeme povedomie o jej vysoko nepriaznivých dopadoch, dúfame, že dôjde k zlepšeniu situácie pacientov a ich rodín.

Podľa celosvetového prieskumu, 60 % ľudí nevie “skoro nič” o rakovine pankreasu. Je čas začať globálnu diskusiu. Už žiadne tabu, ale hovorme, lajkujme, selfujme.

  • oblečte si fialovú
  • nalakujte si nechty fialovým lakom
  • namaľujte si ústa
  • zvoľte fialový make-up
  • dajte si doplnky tejto farby

na podporu pacientov s rakovinou pankreasu.

  • a najmä začnite o nej hovoriť

Zaujímajte sa o toto ochorenie, o pacientov s rakovinou pankreasu.

Všímajte si 10 príznakov karcinómu, naučte sa ich a majte ich na mysli, keď sa objavia. Aj vy môžete pomôcť vašim blízkym!

Tým, že bojujeme spoločne proti tejto smrteľnej chorobe, dúfame, že zachránime životy a vytvoríme priaznivejšiu budúcnosť pre ľudí na celom svete.

Dátum: 1.11.2015