Urobme si psychológiu farieb: aká farba prevláda vo vašom šatníku?

0
Rate this post

Aké farby súvisia s konkrétnou náladou? Farba, ktorú nosíte najčastejšie, vám môže presne povedať, kto ste. Poďme do detailov Psychológie farieb Môže a nemusí vám to vyhovovať, no jedno je isté: keď sa vám omotá okolo pokožky, cítite sa silná, sebavedomá a úplne v pohode.

Toto je krása módy

Zakryte sa tým, čo máte najradšej, aby ste sa naozaj vyzlečili; prezliecť sa za niekoho, kým nie si, no zároveň sa skutočne cítiť sám sebou. Tajomstvom je cítiť sa dobre v druhej koži, ktorú si vyberiete, či už je to čierna, fuchsiová alebo kanárikovo žltá, na tom nezáleží.

Dôležité je však poznať psychológiu farieb, tiež pochopiť, prečo ste v tom konkrétnom období svojho života uprednostnili inú farbu ako svoju obľúbenú alebo prečo ste prešli od zbožňovania princeznej Aurory k uctievaniu Zlomyslnej čarodejnice.

Ja som napríklad vyslovene meteoropatická a najmä v prechode medzi letom a zimou šedivem vnútri a hlavne vonku.

Prechádzam so závideniahodnou ľahkosťou z ružovej sily do čiernej zvnútra aj zvonka, všetko sprevádzané výkrikmi mojej matky, ktorá sa večne obáva možného obrátenia sa na učeníkov Satana, potom sa upokojí o niekoľko týždňov neskôr, keď ma uvidí pokračovať – ​​teraz rezignovaný do šedej, ktorá príde a ochladí sa pre všetku zimu, ktorú budem musieť znášať – štýl Candy Candy.

V podstate neexistuje žiadna „zakázaná“ farba pre ženu, ktorá ju chce nosiť.

Nič netreba nechávať na náhodu a navyše existuje technika zvaná „analýza farieb“, ako povedala psychologička a psychoterapeutka Gaia Vincenzi v rozhovore pre La Stampa, ktorá pomáha presne identifikovať odtiene a odtiene v harmónii s tvárou. (koža, oči, vlasy, obočie) každého z nás.

Vysvetľuje to takto

„Postavme sa pred zrkadlo, s bielou europacolon látkou pod tvárou bez mejkapu, aby sme ju presvetlili a zhodnotili premenné [..] Svetlá alebo tmavá pokožka, oči, obočie, vlasy, pery , zuby, žily ale nie. Každý detail môže byť definovaný z hľadiska tepla alebo chladu. A tak ak sme ženy-zima, so studenými tónmi, budeme potrebovať výrazné, čisté farby: čierna, biela, strieborná “.

Ale aký význam majú farby, ktoré nosíme? Tu sú niektoré pojmy psychológie farieb s významom farieb

  1. vysvetluje-to-taktoČERVENÁ – Červená farba je symbolom krvi a životnej energie, duševnej aj fyzickej. Dotyk červenej dodáva odvahu a štipku štrku, aby ste prekonali situácie, ktoré vás zastrašujú alebo sa cítite pod drobnohľadom.
  2. Tí, ktorí nosia červenú ako dominantný odtieň v oblečení, sú temperamentní a spoločenskí, so sklonom vnucovať sa vo vzťahoch. Energický a v neustálom pohybe chce rýchlo dobyť svoje ciele.
  3. Ak sa používa v nadmernom množstve, zdôrazňuje niekedy agresívny temperament. Kto sa oblečie do červenej, bezpochyby vynikne. Pri mužskej impotencii je veľmi užitočné nosiť červené slipy alebo plavky.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu