Spolu proti rakovine hrubého čreva

0
Rate this post

“Spolu proti rakovine hrubého čreva” – pod týmto názvom v sobotu 12.9. 2015 naše pacientske občianske združenie Europacolon Slovensko, spustí zážitkové osvetové turné ČREVO TOUR 2015 o najaktuálnejšej dostupnej prevencii karcinómu hrubého čreva, v ktorého výskyte máme žiaľ, dnes už celosvetový primát. Nakoľko vzhľadom na situáciu nie je dostatok informácií o ochorení, každoročne sa snažíme pútavou formou priniesť zážitkovú osvetu o prevencii širokým skupinám obyvateľstva.

crevo-osveta-bsk-ba01-8798042

Sme hrdí, že sa to podarilo aj teraz, a môžeme odštartovať ČREVO-Tour 2015 na Dňoch obce Dunajská Lužná 12.9.na futbalovom štadióne od 10:00 do 15:00 h. , v spolupráci s obcou Dunajská Lužná a s BSK. Vďaka dotácii Bratislavského samosprávneho kraja sme pripravili aj ďalšie podujatia netradičnej názornej edukácie, kde každý môže bezplatne absolvovať vychádzku do obrieho čreva s odborným výkladom. Na prechádzke črevom široká verejnosť uvidí, ako vyzerá hrubé črevo zvnútra v plnom zdraví, ale aj jeho rôzne ochorenia. No najmä, aké máme dostupné možnosti v rámci zdravotnej starostlivosti – v podstate bezplatne. Poskytneme Vám na domov aj odborný materiál o dvoch najhlavnejších zbraniach proti tomuto onkologickému strašiakovi.

Termíny a miesta najbližších podujatí:

  • Sobota 12.9.2015 – Dunajská Lužná, Dni obce, futbalové ihrisko od 10:00 do 15:00
  • Sobota 26.9.2015 – OC Eurovea Bratislava – celodenná akcia -“5 minút pre zdravie” od 10:00
  • Štvrtok 1.10.2015 – Domov seniorov Lamač Bratislava, od 14:00 – podľa záujmu
  • V októbri – Gymnázium Laca Novomestekého v Bratislave a pribudnú podujatia aj na ďalších školách. Budeme Vás o nich informovať na www.europacolon.sk

Veríme, že mnohým pomôžeme upozorniť na riziko vzniku karcinómu, ktorý je v počiatočných štádiách bez príznakov. V minulom roku po našom turné so štátnou zdravotnou poisťovňou VšZP, zaznamenali nárast prevent.vyšetrení u všeobecných praktických lekárov o 36% ! -(zdroj www.vszp.sk).

Urobte niečo pre svoje zdravie, príďte aj Vy na prechádzku do čreva!

Pripravila: Jana Pifflová Španková,
prezidentka o.z. Europacolon Slovensko

9.9.2015