Crevo tour startuje do regionov a miest slovenska

0
Rate this post

Slovensko je nenápadná krajina v strede Európy, no turisticky veľmi atraktívna. Slovensko: zaujímavé informácie o Slovensku – krajine čarovných hradov Precestujte krajinu

  1. Hlavné mesto Slovenska. Bratislava.
  2. Námestie Slovenska. 49 035 km štvorcových.

Obyvateľstvo Slovenska

Administratívne členenie Slovenska. Slovensko je rozdelené na 3 kraje a im ekvivalentné hlavné mesto.

Forma vlády na Slovensku. Republika. Hlava štátu Slovenska. Prezident volený na obdobie 5 rokov. Najvyšší zákonodarný orgán Slovenska. Národná rada (jednokomorový parlament), funkčné obdobie – 4 roky.

  • Najvyšší výkonný orgán Slovenska. vláda.
  • Najväčšie mestá Slovenska. Košice, Nitra, Prešov, Žilina.
  • Štátny jazyk Slovenska. slovenský.

Mena Slovenska. Slovenská koruna = 100 halierov.

Fauna Slovenska. Na Slovensku je z vtákov bežný vlk, zajac, rys, medveď, líška, ježko, srnec, jeleň: jarabica, bocian, rybárik, orol atď. veľa rýb v rybníkoch.

Rieky a jazerá na Slovensku. Najväčšie rieky sú s prítokmi Váh a Gron, Morava. Veľa malých jazierok.Atrakcie Slovenska. V Bratislave – Starý hrad z IX-XVIII storočia, Katedrála sv. Martina z XIII-XIX storočia, kostol z domovská stránka XIII storočia, Stará radnica z XIII-XVIII storočia, početné múzeá.

V Košiciach – Dóm sv. Alžbety, kaplnka sv. Michala zo 14. storočia; v Nitre – hrad z 13. storočia, bazilika Sant'Eme-Ariete; početné stredoveké hrady po celej krajine. Vysoké Tatry sú uznávaným svetovým lyžiarskym strediskom.

Užitočné informácie pre turistov

Vo všetkých mestách existuje verejné mesto. Cena cestovného lístka je 5 korún (v Bratislave 7 korún). Môžete si prenajať auto.

Elektrické vlaky fungujú (malé – s 2 alebo 3 vagónmi), ale ich rýchlosť nie je veľká, pretože oblasť je prevažne hornatá. Za cestu autobusom na vzdialenosť 20 – 30 km si väčšinou priplatíte 8 – 12 korún, no nie vždy je cena cestovného priamo úmerná vzdialenosti.

Sieťové napätie – 220 V, frekvencia prúdu – 50 Hz Zásuvky – Európska norma

Najobľúbenejšími suvenírmi medzi turistami sú keramika, drevené figúrky, hračky a riad, ale aj staré ľudové hudobné nástroje slovenského ľudu.

Zo slovenských suvenírov je to „chrpak“, špeciálny drevený pohár zdobený národnými rezbami a ornamentami, ktorý sa kedysi používal na prvé ochutnanie ovčieho mlieka. V horských oblastiach krajiny je najužitočnejším suvenírom „valaška“, druh sekery, s ktorou sa dá ľahšie pohybovať po horských chodníkoch.

  1. sietove-napatie-220-v-frekvencia-prudu-50-hz-zasuvky-europska-normaA unikátna slovenská „fujara“ (dychovka) sa dokonca dostala do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Široký výber slovenských suvenírov predstavuje sieť predajní ULUV v najvýznamnejších turistických mestách Slovenska.
  2. Starožitnosti na Slovensku potešia svojich zákazníkov širokým výberom kvalitného nábytku, starožitných šperkov, obrazov a najrôznejších zaujímavých drobností.
  3. Skvelým darčekom privezeným zo Slovenska bude fľaša lahodného vína vyrobeného v malom vinárstve, alebo lokálne brandy značiek Hradné Brandy, Old Herold Vinjak, Karpatské Brandy O.X. a tak ďalej.

Doprava

Najväčšie letisko Slovenska sa nachádza v Bratislave (letisko Bratislava pomenované po Milanovi Rastislavovi Štefánikovi), pravidelne lieta do väčšiny európskych metropol (Paríž, Londýn, Rím, Kodaň, Praha, Moskva atď.), ďalších veľkých miest (Milán, Antalya). , Barcelona, ​​​​Kurghada atď.). Vnútroštátny let Bratislava – Košice stojí 40-60 €.

  • Krajina má veľmi dobre rozvinutú železničnú dopravu, okrem medzinárodných vlakov veľa rýchlikov elektrických vlakov smeruje do susedných krajín (Rakúsko, Maďarsko, Poľsko, Česká republika).
  • Autobusová doprava sa využíva spravidla na cestovanie na krátke vzdialenosti. Cena 50 km cesty je približne 1 €.

Pri cestovaní vlastným vozidlom po Slovensku je potrebné dodržiavať celoeurópske pravidlá cestnej premávky vrátane povolenej rýchlosti (najviac 50 km/h v meste, 90 km/h mimo mestských centier a 130 km/h na diaľnici) , neustále používanie stretávacích svetiel v ktorúkoľvek dennú dobu a za akýchkoľvek poveternostných podmienok.

Za porušenie pravidiel cestnej premávky sú v krajine vysoké pokuty, napríklad za jazdu pod vplyvom .

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu