WWW.EUROPACOLON.SK

0
Rate this post

19.01.2012

Vznikla nová aliancia pre boj s touto zákernou chorobou na celosvetovej úrovni.

Vznik Globálnej aliancie proti rakovine hrubého čreva (GCCA) oznámili na svetovom odbornom sympóziu ASCO – o rakovine zažívacieho ústrojenstva v San Franciscu, v Kalifornii. Novovytvorená aliancia spája dve popredné pacientske organizácie: Colon Cancer Alliance (CCA), organizáciu pacientskej advokácie so sídlom v Spojených štátoch a jej európskou obdobou Europacolon. Aliancia bude účinne riešiť problémy a poskytovať informácie spojené so všetkými aspektmi kolorektálneho karcinómu – lekárom, pacientom, ich blízkym a opatrovateľom po celom svete.

Globálna aliancia proti rakovine hrubého čreva presadzuje tri kľúčové hodnoty založené na zdieľaní, učení a raste. Cieľom aliancie je poskytnúť celosvetovú platformu, ktorá spája existujúce organizácie a na podporu rozvoja nových skupín proti kolorektálnemu karcinómu. Vytvorením takejto platformy, bude globálna aliancia rakoviny hrubého čreva môcť lepšie spojiť ľudí zo všetkých kútov sveta v boji proti zákernej chorobe a účinne zvýšiť povedomie, diagnostiku a liečbu ochorení, ktoré zabíja viac ako 600.000 ľudí po celom svete ročne.

O CCA

Rakovina hrubého čreva Alliance (ČKA) je komunita, ktorá prináša nádej a podporu pacientom a ich rodinám, a zároveň šetrí životy prostredníctvom screening, prístupu, uvedomenie, advokácii a výskumu. Je vedúcou Národnej USA pacient advokácie organizácia zameraná na zvyšovanie sadzieb skríningu a prežitie.

O EuropaColon

Vznikla v roku 2004 – zakladateľka EuropaColon Jola Gore-Booth, v roku 2007 bola založená na Slovensku – zakladatelia Patrik Herman, MUDr. Tomáš Šálek, a Jana Pifflová Španková. Je paneurópskou organizáciou zaoberajúcou sa kolorektálnym karcinómom. Jej cieľom je zjednotiť pacientov, opatrovateľov, zdravotníkov, politikov, médiá a verejnosť v boji proti tejto chorobe. EuropaColon je v súčasnej dobe zastúpená vo viac ako 20 krajinách v Európe a je uznávaná ako hlas proti kolorektálnemu karcinómu v Európskom parlamente v Bruseli, Belgicku.